Пільги Друк
 Категорії пасажирівМіжміські перевезення
Приміські перевезенняПідстава
1. Інваліди війни Безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993р. №3551-ХІІ.
2. Учасники війни
3. Учасники бойових дій, та особи, прирівняним до них
4.

Особи, на яких поширюється чинність Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

-сім”ї військовослужбовців, партизанів, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення., контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов”язків військової служби.

- сім”ї загиблих під час Великої Вітчизняної війни осіб із числа особового складу груп самозахисту об”єктивних та аварійних команд місцевої протиповітряної оборони, а також сім”ї загиблих внаслідок бойових дій працівників госпіталів, лікарень

- дружин (чоловіків) померлих інвалідів Великої Вітчизняної війни., а також дружин (чоловіків) померлих учасників війни і бойових дій , партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва,які не одружилися вдруге

- дружин (чоловіків) померлих партизанів, підпільників та військовослужбовців, які проходили службу у військових підрозділах, що входили до складу діючої армії в період Великої Вітчизняної війни.

5. Особи, які супроводжують у поїздках інвалідів війни І групи (не більше одного супроводжуючого) Безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993р. №3551-XII.
6. Герої Радянського Союзу; особи, повні кавалери ордена Слави, особи, нагороджені чотирма і більше медалями „За відвагу”, а також Герої Соціалістичної Праці, удостоєні цього звання в період Великої Вітчизняної війни Безплатне користування внутріміським транспортом, а в сільській місцевості - автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.93р. №3551-ХП.
7. Діти з багатодітних сімей Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості,а також автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Закон України "Про охорону дитинства" від 26.04.2001р. №2402-3.
8. Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи:      
Інваліди з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи: (І категорія)  

Безплатно всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не

більше 9) на території України.

Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 19.12.91р. №2001-ХІІ

Учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

(ІІ категорія)

  Безплатний проїзд всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) на території України
9. Діти, яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою   Безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі з числом посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України. Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.91р. №796-ХП.
10. Ветерани праці   Безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості, автобусами приміських маршрутів в межах області (Республіки Крим) за місцем проживання. Закон України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці і інших громадян похилого віку в Україні" від 16.12.93р. №3721-XII.
11. Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави. Безплатний проїзд один раз на рік (туди і назад) залізничним, водним повітряним або міжміським автомобільним транспортом Безплатне користування внутріміським транспортом, а в сільській місцевості- автобусами внутріобласних ліній.
12. Пенсіонери за віком   Безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та приміських маршрутах. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.93р. №354
13. Військовослужбовці строкової служби Безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міжміського транспорту Безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського транспорту (за винятком таксі). Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей" від 20.12.91р. №20Н-ХП.
14. Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли безвісти під час проходження військової служби 50% знижка вартості квитка в період з 1 жовтня по 15 травня по пред'явленню відповідного посвідчення Безоплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання та автобусами приміських маршрутів.
15. Ветерани військової служби,ветерани органів внутрішніх справ і особи, прирівняні до них (ветерани податкової міліції, ветерани пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв”язку та захисту інформації)   Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості,а також транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах України. Закон України „ Про статус ветеранів військової служби, ветеранів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист” від 5.04.2001р. № 2373-3
16. Вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і особ, прирівняних до них  
17. Народні депутати України та особа, яка супроводжує народного депутата-інваліда 1 групи. Безоплатний проїзд на автомобільних внутрішніх шляхах сполучення , а також на всіх видах міського пасажирського транспорту (за винятком таксі). Закон України "Про статус народного депутата України" від 17.11.92р. №2790-ХІІ
18. Депутати місцевих рад

На території відповідної ради

Безплатний проїзд на автомобільному транспорті незалежно від форми власності, а також всіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі). У разі якщо вся територія відповідної ради знаходиться в межах населеного пункту, - безоплатний проїзд на всю територію населеного пункту.

Закон України "Про статус депутатів місцевих Рад" від 11.07.2002р. №93-4.
19. Працівники міліції   Безплатне користування всіма видами громадського транспорту міського, приміського і місцевого сполучення (крім таксі) а також попутним транспортом Закон України "Про міліцію" від 20.12.90р. №565-ХП.
20. Прокурори, слідчі прокуратури   Безплатне користування по службових посвідченнях на території України всіма видами транспорту міського, приміського і місцевого сполучення (крім таксі) Закон України "Про прокуратуру" від 05.11.91р. №1789-ХП.
21. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування   Безплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі) на підставі єдиного квитка. Постанова Кабінету Міністрів "Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей сиріт, і дітей, позбавлених батьківського піклування" від 05.04.94р. №226
22. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей- інвалідів не більше одного супроводжуючого) 50% знижка вартості проїзду на внутрішніх лінях (маршрутах) автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня. Безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також всіма видами приміського транспорту. Закон України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875-ХII від 21.03.91р.
23. Перевезення дітей до загальноосвітніх чи дошкільних навчальних закладів   У сільській місцевості автобусами внутрішньообласних маршрутів та регулярних спеціальних перевезень Постанова кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997р № 176
24. Служба безпеки України   Безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) та автобусами приміських маршрутів, а також попутним транспортом. Закон України "Про службу безпеки України" від 25.03.92р. №2229-ХП.
25. Особи, які стали інвалідами внаслідок політичних репресій або є пенсіонерами   Безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району. Закон України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні" від 17.04.91р. №962-ХП.
26. Жертви нацистських переслідувань Безоплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення чи проїзд один раз на рік (туди та назад) зазначеними видами транспорту з 50% знижкою Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості та автобусами приміських маршрутів у межах області (Автономної Республіки Крим) за місцем проживання Закон України „Про жертви нацистських переслідувань” від 23.03.2000р. № 1584-3